Ο ΣΚΑΪ ΣΙΠ τρέχει αύριο στην Deauville με αναβάτη τον Παναγιώτη Δημητσάνη που ήδη βρίσκεται στην Γαλλία. Όμως οι ελληνικές συμμετοχές δεν σταματάνε εδώ. Την Τρίτη 22 Αυγούστου γράφτηκε να ξανατρέξει η ΜΠΛΟΥ ΜΟΥΝ ΡΑΪΖΙΝΓΚ σε κούρσα αξίωσης, όπως θα δείτε παρακάτω και μάλιστα αξιώνει πάνω από 14.000 ευρώ για να αλλάξει ιδιοκτησία, να πωληθεί δηλαδή.
Επίσης γράφτηκε να τρέξει και ο ΜΕΣΜΕΡΙΣΜ την επόμενη Κυριακή 27 Αυγούστου σε κούρσα 1200 μέτρων και με έπαθλο 80.000 ευρώ. Βέβαια οι προεγγραφές είναι 25 και θα πρέπει να υπάρξουν τουλάχιστον 5 διαγραφές για να μπορέσει να διαγωνιστεί. Δείτε παρακάτω τις προεγγραφές, θεωρείστε ότι η φοράδα θα τρέξει 100%, αλλά για τον Μέσμερισμ κρατάμε μια επιφύλαξη λόγω των πολλών προεγγραφών.
PRIX BEACHCOMBER CANONNIER (PRIX DE BEUZEVILLE)
22/08/2017 16h30, DEAUVILLE
Flat, 1.500 meters , PSF , Right hand
( 9.500, 3.800, 2.850, 1.900, 950)
After Probable runners: 16 Entered. 1 Forfeit. 1 Supplemented entry. 3 Not declared. 12 Probable runners. Premium race
N° | Horse | Weight | Rating | Priority | Owner | Trainer | Claim | Earnings |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | VERTI CHOP H.PS. 4 a. | 61 kg | 33.0 | C. BOUTIN (S) | C. BOUTIN (S) | 22000 | 41.890 | |
2 | ENJOY THE SILENCE M.PS. 4 a. | 59 kg | 29.5 | BENOIT CAMBIER | C. BOUTIN (S) | 22000 | 79.120 | |
3 | ALBEROBELLO H.PS. 4 a. | 59 kg | 38.0 | ECURIE PANDORA RACING | M. DELCHER SANCHEZ | 22000 | 28.100 | |
4 | ENDURING POWER IRE H.PS. 4 a. | 59 kg | *** | SAXON GATE BLOODSTOCK | MME J.F.. HUGHES | 22000 | 4.408 | |
5 | BAT ALOUFAT F.PS. 4 a. | 58 kg | 33.0 | GERARD LANCRY | M. PIMBONNET | 18000 | 32.150 | |
6 | VROOM IRE H.PS. 4 a. | 57,5kg | *** | BUY/WHATLEY/CLARKE/SPARHAM | MLLE G. KELLEWAY | 18000 | 16.431 | |
7 | ALI SPIRIT IRE M.PS. 4 a. | 57,5kg | 35.0 | SYDNEY SAADIA | F. VERMEULEN (S) | 18000 | 41.640 | |
8 | ROUGEOYANTh.ps. 4 a. | 57,5kg | 29.5 | STALL IKERA | G. MARTIN | 18000 | 9.200 | |
9 | LITTLE GHETTO BOY GB H.PS. 4 a. | 57,5kg | 34.0 | STALL LIBERTY LEAF | MME T. RICHTER | 18000 | 34.150 | |
10 | RELAXED BOY M.PS. 4 a. | 56 kg | 40.0 | AHMID AMEZZANE | A. AMEZZANE | 14000 | 67.000 | |
11 | NORMANDY KITTEN USA M.PS. 4 a. | 56 kg | 34.0 | ARCADIO VANGELISTI | G. BIETOLINI | 14000 | 74.400 | |
12 | BLUE MOON RISING IRE F.PS. 4 a. … (Sup.) | 54,5kg | *** | THEODORAKIS STABLES | C. KOUVARAS | 14000 | 34.172 |
PRIX DE MEAUTRY BARRIERE
27/08/2017 00h00, DEAUVILLE
Flat, 1.200 meters , Straight course
( 40.000, 16.000, 12.000, 8.000, 4.000)
After Entries: 25 Entered. Premium race
N° | HORSE | WEIGHT | RATING | PRIORITY | OWNER | TRAINER | EARNINGS |
1 | SIGNS OF BLESSING (IRE) H.PS. 6 A. | 59 KG | 53.5
|
MME ISABELLE CORBANI | F. ROHAUT (S) | 50.868 | |
2 | SON CESIO M.PS. 6 A. | 58 KG | 49.0
|
YVES BOROTRA | HA. PANTALL | 38.950 | |
3 | WALEC (GB) H.PS. 5 A. | 58 KG | 42.5
|
ECURIE NORMANDIE PUR SANG | P. SOGORB | 22.250 | |
4 | RAUCOUS GB H.PS. 4 A. | 58 KG | *** | HIGHCLERE THOROUGHBRED RACING | WJ. HAGGAS | 27.883 | |
5 | MESMERISM USA M.PS. 5 A. | 58 KG | *** | KOUTSOMITIS/MME BOUGATIOTI | C. KOUVARAS | 21.113 | |
6 | LANCELOT DU LAC ITY H.PS. 7 A. | 58 KG | *** | MICHAEL YARROW/MME H. YARROW | D. IVORY | 245.387 | |
7 | FINSBURY SQUARE (IRE) H.PS. 5 A. | 58 KG | *** | BEREND VAN DALFSEN | F. CHAPPET | 79.451 | |
8 | ATTENDU M.PS. 4 A. | 58 KG | 50.0
|
WERTHEIMER & FRERE | C. LAFFON-PARIAS | 52.000 | |
9 | FAS IRE M.PS. 3 A. | 57,5KG | 51.0
|
A. JATHIERE/BALLYLINCH/Z. BIFOV | MME P. BRANDT | 67.500 | |
10 | ROSA IMPERIAL IRE F.PS. 4 A. | 57,5KG | 49.0
|
GODOLPHIN SNC | A. FABRE (S) | 80.000 | |
11 | YALTA IRE M.PS. 3 A. | 56,5KG | 46.0
|
CHEIK HAMDAN BIN MOHAMED AL MAK | MS. JOHNSTON | 2.513 | |
12 | VISIONARY IRE M.PS. 3 A. | 56,5KG | *** | KHALIFA DASMAL | RMH. COWELL | 109.700 | |
13 | PIRANDELLO GB M.PS. 3 A. | 56,5KG | 46.5
|
GODOLPHIN SNC | A. FABRE (S) | 47.600 | |
14 | LADY MACAPA GB F.PS. 4 A. | 56,5KG | *** | MICHAEL JOHNSON/JOHN LAW | CG. COX | 10.261 | |
15 | STUNNING SPIRIT (GB) M.PS. 3 A. | 56,5KG | 48.5
|
GEORGE STRAWBRIDGE | F. HEAD (S) | 72.950 | |
16 | SPIRITFIX (GB) F.PS. 4 A. | 56,5KG | 44.5
|
WERTHEIMER & FRERE | A. FABRE (S) | 31.150 | |
17 | ALADDINE (GB) F.PS. 3 A. | 56 KG | 49.5
|
MME FREDERIC HEAD | F. HEAD (S) | 75.100 | |
18 | FACILITATE GB F.PS. 3 A. | 55 KG | 45.0
|
KHALID ABDULLAH | D. SMAGA | 30.750 | |
19 | QUEEN KINDLY GB F.PS. 3 A. | 55 KG | *** | JABER ABDULLAH | RA. FAHEY | 23.236 | |
20 | QUEEN IN WAITING IRE F.PS. 3 A. | 55 KG | *** | CHEIK HAMDAN BIN MOHAMED AL MAK | MS. JOHNSTON | 31.139 | |
21 | FASHION QUEEN GB F.PS. 3 A. | 55 KG | *** | CLIPPER LOGISTICS | D. O’MEARA | 33.701 | |
22 | AIMING FOR RIO F.PS. 3 A. | 55 KG | 48.5
|
GODOLPHIN SNC | A. FABRE (S) | 71.025 | |
23 | SILVER STORM F.PS. 3 A. | 55 KG | 45.0
|
MME Y. SEYDOUX / E. PUERARI | C. FERLAND (S) | 26.200 | |
24 | CLEM FANDANGO F.PS. 3 A. | 55 KG | 45.5
|
MIDDLEHAM PARK RACING LXXV | K. DALGLEISH | 13.200 | |
25 | SPAIN BURG F.PS. 3 A. | 55 KG | 48.5
|
REEVES TB RACING/RA. HILL STABLE | N. CLEMENT (S) | 2.750 |